Siemię lnu świebodzin

5 powodów, dla których powinnaś sięgnąć po siemię lnu

Siemię lnu to ziarno oleiste, bogate w witaminy, błonnik witalny oraz kwasy Omega-3. Choć jego prozdrowotne a przy tym lecznicze cechy znane były już starożytnym Egipcjanom, należący do tzw. grupy „super food” (to znaczy „superpożywienie”) środek, jest dzisiaj w dalszym ciągu niedoceniany. Mimo swojej niskiej ceny – 400 gram artykułu kosztuje plus minus 5 zł – nieustająco stanowi nieczęsto wykorzystywany przez nas zielarski środek leczniczy. Zaznajom się z poniższymi pięcioma użyciami siemienia lnianego i przekonaj się, że zawarte w nim mikroelementy spowodują, że poczujesz się zdrowszą oraz piękniejszą damą.
1. Napar upitraszony na bazie świeżo zmielonego siemienia lnu i szklanki wrzątku wesprze proces odchudzania. Wypij go rano i wieczorem, a siemię lnu skutecznie wysmukli Twoją sylwetkę.
2. Doktor zdiagnozował u Ciebie infekcję dróg oddechowych? Nie musisz obwiać się antybiotyków czy też cennych lekarstw. Do zaparzonego ziarna lnu dołóż kapkę miodu. Siemię lnu, zneutralizuje jego słodycz, przez co nie podrażni on Twojego gardła, a tylko i wyłącznie nawilży błony śluzowe oraz wzmocni układ immunologiczny Twojego organizmu. Siemię zwalczy ponadto kaszel suchy oraz zadziała wspomagająco na struny głosowe, które w przypadku wykonywania co poniektórych zawodów – np. nauczyciela czy też wokalisty – narażone są w szeregu przypadków na zbytnie przesilenia.
3. Siemię lnu sprawi cuda również wtedy, kiedy cierpisz na dokuczliwości trawienne bądź podrażnisz żołądek. Zalej szklanką letniej wody łyżkę siemienia lnu i wrzyj je kwadrans pod przykryciem. Po piętnastu minutach pozwól miksturze wystygnąć, a w następnej kolejności odcedź siemię lnu, które przybierze bardziej spoistą, skoncentrowaną konsystencję. Siemię lnu przypominać powinno wtedy kisiel lub kleik, a po spożyciu stanowić będzie wspaniałą zasłonę naszej sfery jelitowej a w dodatku wykluczy przykre zaparcia a także niepożądane poczucie ciężkości organizmu. Tego wariantu ochrona  zapobiegnie również kumulowaniu się w żołądku szkodliwych kwasów a także niebezpiecznych wydzielin pochodzących wprost z układu trawiennego.
5.Chcesz skorzystać z leczniczych właściwości siemienia lnianego, jednakowoż przeraża Cię wizja szykowania z niego naparów bądź kleiku? Nic prostszego! Siemię lnu w pokruszonej czy też mielonej postaci jest nieprześcignionym bonusem do zup, sosów czy też dań rybnych. Dodaj je do ulubionych dań i ciesz się nie tylko wybornym zdrowiem, ale i urodą. Siemię lnu używać możesz też zewnętrznie. Okłady przyrządzane na bazie naparu z siemienia pomogą przewyższyć liczne choroby skórne i wewnętrzne – m.in. półpaśca a także łuszczycę. Siemię lnu jako środek uśmierzający a także kojący ból znajdzie również wykorzystanie w przypadku zmian skórnych, oparzeń bądź odparzeń.